کاهش وزنکاردیو

بهترین ورزش هوازی

بهترین ورزش هوازی تمرینی می باشد سبب افزایش ضربان قلب برای مدت نسبتا طولانی شود بهترین ورزش هوازی گفته می شود…. در زمان اوج شلوغی باشگاه بسیاری از افراد را در حال استفاده از دستگاه های هوازی (کاردیو) می بینید که ترجیح اکثر خانم ها ورزش کردن با دستگاه های هوازی است چرا که بسیار محبوب تر از کار کردن با وزنه ها می باشند . با این حال، برخی افراد از کار کردن با تردمیل و سایر دستگاه های این چنینی اجتناب می ورزند. آنها بر این باورند که یک برنامه ورزشی خوب با وزنه به همراه یک رژیم غذایی منسجم همه آن چیزی است که این افراد برای رسیدن به یک هیکل خوش اندام و باریک نیاز دارند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که برخی از افراد بدون انجام تمرینات هوازی در بهترین فرم بدنی شان قرار دارند ، و این پرسش مطرح می  شود: آیا می توان از تمرینات هوازی صرفه نظر کرد ؟ در اینجا دیدگاه من این است … تمرینات با وزنه در کنار رژیم با هم می توانند باعث خوش اندامی شما شوند ، بر طبق باور اکثر افراد ، بافت عضله کالری بیشتری نسبت به بافت چربی می سوزاند یعنی به همان اندازه عضله سازی صورت می پذیرد به همان نسبت سوخت و ساز بدن شما افزایش می یابد. ولی در مجموع من موافق حذف تمرینات هوازی نیستم . بهترین تمرین هوازی نه تنها در روند عضله سازی بلکه فواید بسیاری نیز برای چشم پوشی از این مزیت را دارد:

 • کمک به افزایش سوخت و ساز بدن
 • تقویت قلب
 • بهبود سیستم ایمنی بدن
 • افزایش استقامت
 • بهبود خون رسانی به عضلات

یکی از مسائل مهم در مورد تمرینات غیر هوازی این است که اغلب این تمرینات نیازمند یک برنامه غذایی محدود و سخت در طول  سال هستند،که این موضوع نمی تواند برای هر کسی زیاد خوش آیند و همیشگی باشد در نتیجه حتی آن افرادی که از تمرینات هوازی دوری می کردند بعضی اوقات این تمرینات را در برنامه ورزشی خود قرار می دهند. من  بهترین تمرین هوازی را در برنامه فیتنس ام قرار دادم که یک کاهش انرژی متعادلی را ایجاد می کرد ، که این برنامه از کاهش زیاد کالری افراد جلوگیر ی می کند.اگر کالری مورد نیاز بدن تامین نشود ، بدن این کمبود را از طریق به دست آوردن مواد مغذی که به آن ها نیاز دارد جبران می کند که در این صورت است که خوب و سالم می ماند .باید به این مساله توجه داشت که بهترین تمرین هوازی باید هر از گاهی تغییر کند وگرنه بدن مان به این تمرینات عادت می کند و آن نتایج مورد انتظارمان را مشاهده نخواهیم کرد . همچنین انجام بیش از حد تمرینات هوازی می تواند منجر به کاهش متابولیسم بدن شود ،پس در انجام آن بیش از حد افراط نکنید و یا در یک میزان کسری کالری ثابت بمانید.

بدن ما بسیار باهوش و سازگار است. آنها یاد می گیرند که چطور به تمرینات  ورزشی به طور موثرتری واکنش دهند ، به طور مثال، اگر به مدت ۲۰ دقیقه در روز بدوید ، در طول این مدت بدن شما برای مصرف انرژی بهترعمل خواهد کرد. در نتیجه آن را آسان تر انجام می دهد و بدن شما کمتر انرژی مصرف  خواهد کرد. آنچه انتظار خواهیم داشت این است که میزان مصرف کالری کاهش یابد و با انجام مکرر آن در طول زمان منجر به کند تر شدن سرعت سوخت و ساز بدن شود، در نتیجه چربی سوزی را کاهش  می یابد.با مصرف مواد غذایی کمتر، بدن قسمتی از بافت عضلانی خود را از دست می دهد. که ترکیب بهترین تمرین هوازی یک روش خوب برای جلوگیری از این پیشامد است.

اگر چه من طرفدار تمرینات هوازی هستم، این برنامه فیتنس اکثر خانم ها می باشد. به عنوان نمونه، یک برنامه فیتنس موثر و خوب باید شامل تمرینات هوازی و همراه با وزنه باشد. تمرینات با وزنه می تواند:

 • افزایش سرعت عضله سازی
 • افزایش تراکم استخوان
 • افزایشتوده عضلانی که میزان سوخت وساز را افزایش می دهد
 • فرم دهی بدن
 • افزایش عملکرد ورزشکار
 • افزایش قدرت بدنی

بهترین نوع تمرین هوازی :

متدوال ترین سوالی که همیشه از من می پرسند این که بهترین ورزش هوازی کدام است و یا کدام یک، تمرینات هوازی پایدار با شدت پایین (LISS)یا تمرینات متناوب با شدت بالا(HIIT)  برای چربی سوزی بهتر هستند. مطالعات نیز نشان داده است که این تمرینات باعث سوخت وساز گلوکز می شود، ولی با گذر زمان بدن تان به این تمرینات عادت خواهد کرد پس من ترجیح می دهم که بهترین تمرین هوازی تلفیقی ازهر دو تمرینات LISS ,HIIT باشد .اشتباه برداشت نکنید که منظور من از تمرینات هوازی تردمیل است بلکه هر ورزشی که ضربان قلب را بالا برده و به اندازه تمرینات هوازی موثر باشد حالا می تواند رقصیدن باشد (که من قبل از اینکه وارد رشته بدن سازی شوم دراین رشته بودم)یا حتی پیاده روی قدرتی یا هر ورزشی هوازی که شما از آن لذت ببرید.هر چقدر پیاده روی شما بیشتر باشد، تاثیر آن بر اندام شما محسوس تر خواهد بود.مجددا” تاکید می کنم که تمرینات هوازی بر فرم دهی اندام شما تاثیر گذار است.تا آنجایی که من از تمرینات ورزشی خانم هایی که در رقابت های بیکنی شرکت می کنند ، مطلع هستم ، دغدغه اصلی آن ها ، تمریناتی انجام دهند که بر فرم دهی اندام شان تاثیر گذار باشد تا اینکه اولویت شان آمادگی جسمی باشد .دویدن های طولانی باعث کاهش عضلات بخصوص در پا ها می شود چرا که بافت عضلانی پا را از بین می برد.این بسیار ارزشمند است که شما سعی دارید باریک اندام باشید یا ماهیچه های چهار سر  بسیار برجسته داشته باشید ولی برای اکثر خانم ها که قصد شان از عضله سازی، فرم دهی اندام شان است این مسئله می تواند مشکل ساز باشد.اگر شما علاقه به دویدن دارید لازم است که قبل از شروع به دویدن تکنیک های درست دویدن را بیاموزید.

دو مارتن تاثیر بسزایی بر روی زانو ها و مفصل ها  می گذارد . دو سرعت بیشتر بر ماهیچه ها تاثیر می گذارد. شناگران معمولا” شانه های پهن و بالاتنه های قوی را دارند.دوچرخه سواران اغلب عضلات چهارسر و ماهیچه های ساق پا قوی را دارند.من می خواهم یک سری از دستگا هایی که  در تقویت ماهیچه های سرین تاثیر گذار هستند را انتخاب کنم مثل دستگاه اسکی فضایی یا استپر(steeper) . اگر هدف شما از تمرینات ورزشی این است که از همه نظر ، هم از نظر  سلامت جسمی  و ظاهری خوب به نظر آیید پیشنهاد من به شما  استفاده از دستگاه های هوازی است که در این صورت برنامه فیتنس بسیار متنوع و مناسبی وجود دارد که میتوانید آنها را با عضویت در سایت فیتنس آنلاین۲۴ امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 + 15 =

Post comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.