شکممعده سالم داشته باشید

معده سالم داشته باشید

معده سالم کلیدی است به سوی بدن سالم .منظور از یک شکم سالم یعنی ما تغذیه بهتری داشته باشیم – برنامه فیتنس ، عضله سازی و حفظ استقامت را سر لوحه برنامه خود قرار دهیم .یک معده سالم یا شکم سالم منظور از غذاهایی است که به منظور بالاترین جذب در بدن تهیه شده اند . تصور کنید که فقط بخش کوچکی از غذاهای سالم (و گران) و مکمل های که ما خریداری می کنیم، جذب می شوند.متاسفانه ، این اتفاقی است که برای همه ما می افتد .

 

یک شکم سالم همچنین منظور از بدون سوزش معده و زخم معده است.برخی گزارش ها نشان می دهند که تقریبا یک چهارم از افراد در برخی موارد سوزش معده را تجربه می کنند . تقریبا” از هر ۱۰ نفر یک نفربه زخم معده دچار می شود. بعضی ها این گزارش ها محافظه کارانه قلمداد می کنند، چرا که بسیاری از موارد گزارش نشده اند و سپس سوء هاظمه مشاهده شده است. اغلب ما سوزش معده را بعضی اوقات البته نه هر روز تجربه می کنیم.

 

 

 

معده سالم در جویدن صحیح غذا

در حالیکه ما فرض می کنیم که یک معده داریم ، در حقیقت ما ۳ معده داریم .اولین معده دهان است جای که غذا یمان را می جویم ،آن را مرطوب می کنیم و به ذرات نشاسته تجزیه می کنیم . در زیر زبان ما غده بزاقی است. آنها آمیلاز تولید می کنند.آمیلاز آنزیمی است که نشاست به قندهای ساده تجزیه می کند و این دلیلی است که چرا ما نشاسته دوست داریم.

همان طور که ما آن ها را می جویم ، ما مزه شکر را می چشیم. بیشتر ما اگر بخواهند بشقاب غذای مان را از ما بگیرند با عجله لقمه های پی در پی و زیادی با فشار به صورت مان می خوریم . ما همچنین اکثر اوقات در حالی که می خوریم نفس مان را حبس می کنیم .این عادت بلعیدن و جویدن با شتابی را موجب می شود که این غذای آماده نشده ای یا جویده نشده ای را با فشار به سیستم گوارش آماده نشده تحویل می دهیم . بدتر از همه ، بیشتر ما غدای یمان همراه با آب می خوریم یعنی حتی قبل از اینکه غذا جویده شود و آمیلاز فرایند هضم را شروع کند .

این زمان می برد که ما کمی بیشتر غذایمان بجویم و غذایمان را مرطوب کنیم و ان ها را با آنزیم ها و مخاط های مهم ترکیب کنیم.خوب جویدن همچنین باعث می شود خوردن لذت بخش تر شود و به ما این شانس می دهد که عضلات صورت و فک مان قوی تر شوند. دهان همچنین دارای چندین غده پاروتید است که در شکاف پشت گوش قرار دارد.

همان طور که ما می جویم ، این غده های پاروتید آزاد سازی سلول های تی در خون و در دستگاه لنفاوی را تحریک می کنند . این ترفندی است برای جویدن بهتر که موجب بهتر نفس کشیدن در هنگام جویدن می شود. اگر در هنگام جویدن گوش دهیم و بعد از بلعیدن صحبت کنیم و سعی در مرطوب کردن غذایمان با نوشیدنی نداشته باشیم واجازه دهیم بزاق و امیلاز غذا را مرطوب کنند. در این صورت بلعیدن احساسی همچون پوره سیب زمینی را می بلعیم به ما می دهد.

نوشیدن مایعات در موقعی که غذا می خوریم تمام فرایند گوارش را آهسته و کند می کند.آنزیم های ما رقیق هستند و معده باید سخت تر کار کنند تا آب را جذب کند .با رقیق شدن آنزیم های مهم ، پتانسیل انها را کاهش می دهیم که این باعث می شود تا معده جذب کمتری داشته باشد و مدت گوارش در روده طولانی تر می شود. یک لقمه الان و بعد دوباره و بعد بشقاب غذایمان را بشوییم این همه چیزی است که نیاز داریم .

دومین “معده” مری است.مری منطقه شروع عملیات بر غذایمان است.اگر ما غذایمان به خوبی بجویم ،غذایمان در ۱۰ ثانیه از مری به معده می رسد .در ته مری یک دریچه به نام ماهیچه باسطه مری وجود دارد.این دریچه اجاز ه ورود غذا به معدی اصلی (سوم) می دهد دراین صورت اسیدی می شود و غذا را از بازگشت به مری باز می دارد.یک ماهیچه باسطه ناسالم به اندازه کافی تنگ نمی شود که باعث سوزش معده شده زیرا اسید ها و مواد غذایی، غشاهای مخاطی حساس مری را تحریک می کند.

 

مترجم :زهرا ابوذر
منبع:emagazine

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment